SON DAKİKA

Ağrı’da engelli öğrencilere moral günü

04 Aralık, 2023 13:27 Güncelleme: 04 Aralık, 2023 13:27 Ağrı’da engelli öğrencilere moral günü

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla engelli öğrencilere yönelik moral günü düzenlendi.

Ağrı Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllü gençler, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinde Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören engelli öğrencilerle bir araya geldi.

Etkinlikte, çeşitli gösteri ve oyunlarla eğlenen engelli öğrenciler, kendileri için hazırlanan eğlenceli parkurları başarıyla tamamladı. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din de etkinliğe katılarak, öğrencilerle sohbet etti.

Kökrek, burada yaptığı konuşmada, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, onlara destek olmak, saygı duymak ve sevmek hepimizin görevi olduğunu söyledi.

Engelli bireylerin de bizler gibi hayalleri, umutları, yetenekleri ve hakları olduğunu vurgulayan Kökrek, “Onları yalnız bırakmayalım, onlara güç verelim, onlarla birlikte olalım” dedi.

Din de engelli kardeşlerimizin topluma kazandırılması için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Etkinlik sonunda, engelli öğrencilere şampiyonluk madalyaları verildi. Öğrenciler, lise öğrencileri ve gönüllü gençlerle birlikte halay çekerek, etkinliği sonlandırdı.

Yorum Ekle