SON DAKİKA

Ağrı’da eğitim öğretim yılı birinci dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci dönem sonu değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. 12 Ocak, 2024 07:42 Güncelleme: 12 Ocak, 2024 07:42 Ağrı’da eğitim öğretim yılı birinci dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci dönem sonu değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek başkanlığında Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen toplantıya, Eğitim Müfettişleri Başkanı İbrahim Gökalp, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İshak Hasanoğlu, Neriman Karakoç ve Edip Erdoğan, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve kentteki okul müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Kökrek, "2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci döneminde ilimizde eğitim kalitesini artırmak için birçok faaliyet ve proje yürüttük. Öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak için çeşitli yarışmalar, etkinlikler, seminerler ve kurslar düzenledik. Okullarımızın fiziki altyapısını iyileştirmek için bakım, onarım ve donatım çalışmaları yaptık. Eğitim paydaşlarımızla iş birliği içinde çalıştık. Eğitimde kaliteyi artırmak için Türkiye’nin Zirvesinde Eğitim Çalıştayı, ölçme ve değerlendirme çalışmaları yaptık” dedi.

Kökrek, ikinci dönemde de eğitimde kaliteyi yükseltmek için çalışmalarına devam edeceklerini ifade ederek, “Öğrencilerimizin başarılarını artırmak, öğretmenlerimizin motivasyonunu yükseltmek, okullarımızın imkanlarını geliştirmek, eğitim paydaşlarımızla iş birliğini güçlendirmek için elimizden geleni yapacağız. Eğitimde 2023 vizyonuna uygun olarak ilimizdeki eğitim kalitesini ülke ortalamasının üzerine çıkarmak için gayret göstereceğiz. Eğitimde kaliteyi artırmak için ölçme ve değerlendirme çalışmalarına önem vereceğiz. Öğrencilerimizin akademik başarılarını, sosyal ve duygusal becerilerini, 21. yüzyıl becerilerini, değerler eğitimini, yaşam boyu öğrenmeyi, girişimcilik ve yenilikçilik ruhunu geliştirmek için fırsatlar sunacağız. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine, öğrencilerimizin öğrenme süreçlerine, okullarımızın eğitim ortamlarına katkı sağlayacak projeler üreteceğiz” diye konuştu.

Toplantıda, birinci dönemde yürütülen faaliyetler, projeler, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında sunumlar yapıldı. Toplantıya katılan eğitim yöneticileri ve okul müdürleri, görüş ve önerilerini dile getirdiler. Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Yorum Ekle
Etiketler