SON DAKİKA

Ağrı’da Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlıyor

01 Eylül, 2023 06:49 Güncelleme: 01 Eylül, 2023 06:49 Ağrı’da Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlıyor

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul, lise ve mezun öğrencilere yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) düzenliyor. Kurslar, 04 Eylül 2023 Pazartesi günü itibariyle başlayacak ve 8’inci, 11’inci ve 12’inci sınıf öğrencileri ile mezun öğrenciler için verilecek.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, kursların Ar- Ge birimlerinin koordinasyonunda ilerleyeceğini belirtti. Kökrek, “Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda DYK bu yıl ilk kez Ar- Ge birimimizin koordinasyonunda ilerleyecektir. 6 Eylül 2023 Çarşamba Günü saat 09.30-12.00 arasında hazır bulunuşluk sınavı kurs merkezlerimizde yapılacaktır. Sınav sonuçlarına göre öğretmenlerimiz öğrenci seviyeleri belirleyerek buna göre yıllık ders planlarını hazırlayacaklardır. Kurs merkezlerimiz bakanlığımızın yayınladığı e-Kılavuzu ve müdürlüğümüzün sınav yönergesine dikkat ederek sınavı uygulaması gerekmektedir.” dedi.

Kökrek, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, tüm idareci ve öğretmenlere kolaylıklar; öğrencilere başarılar temennisinde bulundu.

Yorum Ekle