SON DAKİKA

Ağrı'da Bilim Şenliği coşkuyla tamamlandı

. 02 Haziran, 2024 07:49 Güncelleme: 02 Haziran, 2024 07:49 Ağrı'da Bilim Şenliği coşkuyla tamamlandı

Ağrı Valiliği'nin himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinasyonunda düzenlenen "Ağrı Bilim Dolu Günler Bilim Şenliği" sona erdi. Kızılay, İbrahim Çeçen Vakfı ve Hayrettin Atmaca Sağlık, Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı'nın da destek verdiği şenlikte, her yaştan ve her kesimden katılımcıya hitap eden 315 bilimsel etkinlik gerçekleştirildi.

Millet Parkı'nda 3 gün boyunca devam eden şenlikte, 50 bilimsel atölye, 3 bilimsel sergi, 5 bilimsel yarışma, çeşitli sanatsal faaliyetler, bilimsel oyunlar, mühendislik uygulamaları ve kimyadan nanoteknolojiye kadar uzanan mobil bilim etkinlikleri yer aldı. Kapanış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, Eleşkirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Kurt, Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, İbrahim Çeçen Vakfı İl Temsilcisi Güven Karakaya, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende çeşitli gösteriler ve konserler sunuldu. Ardından KodlAğrı Proje ve Çizgi İzleyen Robot yarışmalarında dereceye giren okulların ödülleri verildi. Kapanış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, şenlikte emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Ağrı'da bilim ve teknoloji kültürünü toplumda yaygınlaştırmak, yavrularımıza bilim ve teknoloji arasındaki etkileşimi çeşitli etkinlikler yoluyla kavratmak amacıyla düzenlediğimiz bu şenliğin sonuna geldik. 3 gün boyunca 315 bilimsel etkinlik ile her yaştan ve her kesimden katılımcıya hitap etmeyi başardık. Bu şenlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ağrı Bilim Dolu Günler Bilim Şenliği, bilimin eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde öğrenilmesini sağlayarak, gelecek nesillerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmayı amaçladı.

Yorum Ekle