SON DAKİKA

Ağrı'da Akademik Destek Eğitimi Sertifika Programı Düzenlendi

16 Haziran, 2022 08:54 Güncelleme: 16 Haziran, 2022 08:54 Ağrı'da Akademik Destek Eğitimi Sertifika Programı Düzenlendi

Ağrı Valiliğinin himayelerinde, Serhat Kalkınma Ajansının katkılarıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi akademisyenlerince öğretmenlere yönelik eğitimlerin gerçekleştirildiği akademik destek eğitiminin sertifika takdim programı Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Programda konuşan Ağrı Valisi Dr. Osman Varol: “ Devlet olarak sunduğumuz en önemli kamu hizmeti eğitim buna bağlı olarak da en önemli kamu çalışanlarımız öğretmenlerimizdir. Bütün çalışmalarımıza ve benliğimize işlemiş temel felsefemiz budur. Eğitim, insandan insana gerçekleşen bir süreçtir. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin eğitimde başarı her zaman öğrenmek isteyen bireylerle öğretecek olan bireylerin bir araya gelmesi ile mümkün olur. Bu sebeple eğitim öğretimin %95’i öğretmen ve öğrenciden oluşurken %5’i müfredat, eğitim öğretim kurumları ve sağlanan kaynaklardan oluşmaktadır. Biz öğretmenlerimizi destekleyip öğrencilerimizin donanımını arttırma gayreti ile çalışıyor ve bu amaçla hayata geçirilen projeleri çok önemsiyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz ki öğretmenlerimizin yüksek motivasyonla çalışması, geleceğimizi daha parlak kılacaktır. Bu projeye katkı sunan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine teşekkür ediyor, üniversitemizin birikimini kamu kurumlarımızın çalışmalarına aktarmanın bizlere güç verdiğini deneyimlediğimiz bu tür projelerin artmasını temenni ediyorum.” dedi.

        Öğretmenlerin farkındalık düzeyini arttırmak, mesleki ve kişisel gelişimlerine olumlu katkıda bulunarak öğrencilerin akademik başarısını desteklemek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında 700 öğretmenin katılımıyla düzenlenen akademik destek eğitimini başarı ile bitiren öğretmenlere düzenlenen programla sertifikaları takdim edildi.... 

Yorum Ekle