SON DAKİKA

Ağrı'da 92. Alt Güvenlik Komite Toplantısı Yapıldı

09 Mart, 2022 12:13 Güncelleme: 09 Mart, 2022 12:13 Ağrı'da 92. Alt Güvenlik Komite Toplantısı Yapıldı

Türkiye heyeti ile İran İslam Cumhuriyeti Devleti Maku Fermandarı Nader Kazemi’nin başkanlığındaki İran heyeti, Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda 92. Alt Güvenlik Komite Toplantısı için bir araya geldi.

İki ülkenin müşterek sınırlarındaki güvenlik konularının görüşüldüğü toplantıya Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, İran İslam Cumhuriyeti Devleti Maku Fermandarı Nader Kazemi, Çaldıran Fermandarı Muhammed Rıza Abdullah Nejad ve İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Seccah Sultanzadeh’in yanı sıra Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Ağrı İl Jandarma Komutan V. Albay Metin Günal, Iğdır İl Jandarma Komutanı Albay Nejdet Karaca, 5. Hudut Alay Komutanı Albay Ramazan Sedat Baş, Ağrı İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, Iğdır İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca, Ağrı İl Göç İdaresi Müdürü Mücahit Yumak, Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Kadri Karakuş ile İranlı mevkidaşları katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Varol: “ Değerli heyet üyelerine ve dostumuz, kardeşimiz, komşumuz olan İran İslam Cumhuriyeti Devleti ile serhat şehirler Maku ve Çaldıran halklarına en içten duygularla selamlarımı iletiyorum. Gerçekleştirmekte olduğumuz 92. Alt Güvenlik Komite Toplantısı’nın iki ülke arasındaki mevcut iyi ilişkilere, bölgelerimizdeki vatandaşlarımızın asayiş, huzur ve refahına olumlu katkılar sağlayarak ülkelerimize yönelik terör faaliyeti yürüten bölücü örgüt unsurları ile en iyi şekilde mücadele için karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabileceğimiz bir toplantı olmasını temenni ediyorum.”  ifadelerini kullandı.

Gündem maddelerinin ele alınması ile süren toplantı, atılan imzaların ardından iyi dileklerin sunulması ve hediyelerin takdim edilmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle