SON DAKİKA

Ağrı'da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs, 2022 15:28 Güncelleme: 19 Mayıs, 2022 15:28 Ağrı'da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103’üncü yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen kortej yürüyüşüne katıldı.

103 yıl önce, 19 Mayıs 1919’da tutuşturulan ve bugün hala yolumuzu aydınlatan bağımsızlık meşalesini yarınlara taşıyacak olan gençlerin hazırladıkları stantları ziyaret eden Vali Varol: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günü olarak seçtiği 19 Mayıs, Ülkemizin kurtuluş mücadelesinin başladığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor; geleceğimizin teminatı olan siz kıymetli gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.” dedi.

Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek olan sizsiniz.”  sözü ile Cumhuriyetimizi geleceğe taşıma görev ve sorumluluğunu verdiği gençlerimizin gösterilerini izleyen Vali Varol, bayramın coşkusunu gönülden yaşayan gençlerle sohbet ederek gençlerin umudumuz ve istikbalimiz olduğunu belirtti.

Korteje, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un yanı sıra, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutan V. Albay Serhat Kasalak, Ağrı Belediye Başkan V. Selma Gökçen, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ağrı Vali Yardımcısı Bülent Şimşek,  İl Jandarma Komutan V.  Albay Metin Günal, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Selahattin Aktaş, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri, basın mensupları ve yediden yetmişe çok sayıda vatandaş katıldı.

 Sporculardan Vali Varol’a Ziyaret

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, Spor Şube Müdürü Cemil Budak, Ağrı Gençlik Merkezi Müdürü Ebru Duru ve Ağrı’yı çeşitli spor dallarında temsil eden sporcular, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’u makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Varol: “Ecdadımızdan bizlere emanet olan bu aziz vatanı; birlik ve beraberlik içinde, azim ve kararlılıkla, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak yarınlara güvenle taşıyacağınıza yürekten inanıyor; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutluyor, başarılar diliyorum.” dedi.

 Vali Varol, Ağrı Gençlik Merkezini Ziyaret Ederek Ahmed-i Hani Hasbihal Odası’nda Gençlerle Buluştu

Ağrı Gençlik Merkezinde gençlerle birlikte “19 Mayıs 1919” konulu sinevizyon gösterimini izleyen Vali Varol, müzik atölyesinde ziyaretlerini sürdürerek düzenlenen enstrüman kurslarına gelen gençlerin gerçekleştirdiği müzik dinletisine katıldı.

Ardından Ahmed-i Hani Hasbihal Odası’nda gençler ile buluşan Vali Varol, milli mücadele üzerine bir süre sohbet ettiği gençlere “Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği  mücadeleler ve büyük fedakarlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimizin sizlere emanet olduğu bilinciyle çok çalışarak milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizi başarıyla sürdüreceğinize, birlik ve beraberlik içinde dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatan bağımsızlık meşalemizi yarınlara, nesilden nesile güvenle aktaracağınıza olan inancım tamdır.” dedi.

Ziyarette Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’a; Ağrı Belediye Başkan V. Selma Gökçen, Ağrı Vali Yardımcısı V./Hamur Kaymakamı Kerem Türker,  İl Jandarma Komutan V.  Albay Metin Günal, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Emin Oral Bülbüloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, İl Göç İdaresi Müdür V. Mücahit Yumak ve Yeşilay Ağrı Şube Başkanı Cihangir Aslan eşlik etti.


Yorum Ekle