SON DAKİKA

Adana merkezli giyim devi konkordato ilan etti

Türkiye genelinde 60'tan fazla mağazası bulunuyor 01 Şubat, 2019 09:58 Güncelleme: 01 Şubat, 2019 09:58 Adana merkezli giyim devi konkordato ilan etti

Türkiye genelinde 60'tan fazla mağazası bulunan Adana merkezli ARC mağazacılık konkordato ilan etti.

Adana 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 28 Ocak 2019 tarihli kararına göre, ARC Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti ve Alıravcı Tekstil Oyuncak İthalat İhracat San. ve Tic. Ltd. Şti konkordato başvurusunda bulundu. ARC Mağazacılık'ın başvurusunu değerlendiren mahkeme şirkete yönelik 3 aylık geçici mühlet kararı verdi.

Sözcü gazetesinden Derin Gökçe'nin haberine göre, ARC Mağazacılık Adana'nın en çok vergi veren sıralamasında 51. sırada yer alıyor.

ARC Mağazacılık, Akdeniz, Marmara, Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde; İstanbul, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, İzmir, Ankara, Bolu, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya ve Şanlıurfa illerinde faaliyet gösteriyor.

Puma, Loft, Tommy Hilfiger, Hummel, United Colors of Benetton, Levi's, Jack&Jones, Lumberjack, Sneaker Live, North Face ve Columbia gibi birçok uluslararası markayı da bünyesinde bulunduran Şirketin Türkiye genelinde 60'tan fazla mağazası bulunduğu ve 500 personel çalıştırdığı belirtildi.

 

Yorum Ekle