SON DAKİKA

A.İ.Ç.Ü Akademisyenleri TÜBİTAK projesi kapsamında deprem bölgesinde

21 Şubat, 2023 09:47 Güncelleme: 21 Şubat, 2023 09:47 A.İ.Ç.Ü Akademisyenleri TÜBİTAK projesi kapsamında deprem bölgesinde

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi akademisyenleri TÜBİTAK projesi kapsamında deprem bölgesindeki saha çalışmalarına devam ediyor.

Prof. Dr. İbrahim HAN yürütücülüğünde #TÜBİTAK 1002 Doğal Afetler Odaklı Saha Çalışması Acil Destek Programı kapsamında desteklenen proje için Ağrı İbrahim çeçen Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Pınar BAYKAN, Doç. Dr. Ebru SENEMTAŞI ÜNAL, yüksek lisans öğrencileri Salih ERK ve Furkan DAĞAŞAN’dan oluşan proje ekibi deprem bölgesindeki saha çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş il merkezleri ve ilçelerinde yaptıkları çalışmalar ile ilgili Adıyaman'da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Hasan SUVER ile bilgi alışverişinde bulunan proje ekibi Kahramanmaraş ta çalışmalarını sürdürüyor.

Proje ekibi saha çalışmaları dışında akşam saatlerinde bölgedeki diğer ekipleri ziyaret ediyor ve depremzedelerle bir araya geliyor.

Yorum Ekle