SON DAKİKA

400 yıllık Hoşap Kalesi yeni bir çehreye kavuşuyor!

Van'ın Gürpınar ilçesinde bulunan Hoşap Kalesi çevre düzenlemesi ve dükkan projesi ile yeni bir çehreye kavuşuyor 07 Haziran, 2020 06:41 Güncelleme: 07 Haziran, 2020 06:41 400 yıllık Hoşap Kalesi yeni bir çehreye kavuşuyor!

400 yıllık Hoşap Kalesi yeni bir çehreye kavuşuyor!

Van’ın Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, yaklaşık 400 yıllık Hoşap Kalesi'nin çevre düzenlemesi ve dükkan projesi ile ilgili Hoşap esnafını ve vatandaşları bilgilendirdi. Toplantıda tüm tarafların gönül rızasını alarak projeye başlamak istediklerini ifade eden Başkan Tanış, bunun Hoşap için büyük bir fırsat olduğunu söyledi."Hoşap bambaşka bir yer olacak"

Toplantı sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Tanış, “Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız ve nihayetinde fizibilite çalışmasını bitirdiğimiz Hoşap projesi için esnaf ve vatandaşlarımızla görüştük. Göreve ilk geldiğimiz günden bu yana Hoşap’ın çehresini değiştirerek, kalenin tarihi dokusuna uygun yeni binaları vatandaşlarımıza kazandırma gayretindeyiz. Bu proje ile inanıyorum ki Hoşap bambaşka bir yer olacak." dedi."Esnaf kardeşlerimizin rızasının olmasını istiyoruz"

Hükümetin desteği ve Hoşap halkının güveni ile projeyi başlatacaklarına dikkat çeken Başkan Tanış, "Yasaların verdiği imkan doğrultusunda biz çalışmamızı bir an önce başlatabiliriz. Ancak tüm tarafların özellikle de oradaki esnaf kardeşlerimizin rızasının olmasını istiyoruz. Bu bizim birinci tercihimizdir. Bu nedenle projemizi onlara da anlattık, mevcut durumu ve proje sonrası halini gösterdik. Görüşmelerimiz olumlu geçti. Allah'ın izniyle biz bu projeyi hayata geçirmek için engelleri bir bir aşacağız. Proje sona erdiğinde kazanan Hoşap halkı, Gürpınar’ımız ve Türkiye’miz olacaktır” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle