SON DAKİKA

23 Nisan kutlamalarına ilişkin açıklama

22 Nisan, 2021 13:06 Güncelleme: 22 Nisan, 2021 13:06 23 Nisan kutlamalarına ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Covid-19 kısıtlamaları kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan edilen 23 Nisan kutlamaları için pencereleri işaret etti.

İçişleri Bakanlığı, Coronavirus kısıtlamaları kapsamında bu akşam saat 19.00'dan itibaren 3 günlük sokağa çıkma yasağı ilan etti. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yasak kapsamında 23 Nisan kutlamalarının nasıl olacağına ilişkin konuştu.

PENCERELERİ İŞARET ETTİ

"Çocuklarımızın mutlu olması, çocuklarımızın sosyal, duygusal gelişimlerinin daha sağlıklı oluşması için neler yapabiliriz, 23 Nisan Haftası’nda hangi çalışmalar gerçekleştirilebilir, bunun da bazı örneklerini burada yaşamış olacağız"diyen Selçuk, şöyle konuştu:

"Yarın ki törenlerle, toplantılarla bu sene, '23 Nisan kutlu olsun' ifadesi yerine, 'mutlu olsun' ifadesi, yani 23 Nisan’ın mutlu olması şeklinde bir değerlendirmemiz söz konusu. Öğretmenlerimizle, çocuklarımızla çok zengin faaliyetlerimiz olacak. Bunları da gün içerisinde görme imkanımız olacak. Yarın da yine hafta sonuna kadar da bu çalışmalarımız sürecek.

Çocuklarımızın yine pencerelerden İstiklal Marşı’mızı söylemeleri, bayraklarımızı asmaları, camları süslemeleri ve onlarla beraber uzaktan eğitimde de olsa bazı faaliyetler yapmaları artarak devam edecek. EBA Televizyonu’ndaki çalışmalarımız, 23 Nisan kutlamaları da sürdürülecek. Ayrıca çocuklar için de bir özel küçük gazete çıkarıyoruz. Onu da ilan edeceğiz inşallah gün içerisinde. Faaliyetlerimiz devam edecek."

Yorum Ekle