SON DAKİKA

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun!!!

15 Temmuz, 2022 04:48 Güncelleme: 15 Temmuz, 2022 04:48 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun!!!

15 Temmuz 2016 günü darbe girişimiyle karşı karşıya kalan Türkiye, milleti ve devletiyle omuz omuza verdiği direniş ve mücadeleyle tüm dünyaya örnek teşkil etmiştir. 

Türk demokrasisini hedef alan bu hain girişim, Türk halkının demokrasiyi ve seçilmiş iradeyi korumak için gösterdiği destansı direnişle geri püskürtülmüştür. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa dökülen Türk milletinin gösterdiği cesaret ve kararlılıkla elde edilen bu zafer, dünyada örneği olmayan bir ruh halini ve demokrasi bilincini ortaya koymaktadır. Zaferle sonuçlanan bu anlamlı direnişi ve mücadele ruhunu toplumsal hafızada her daim diri tutmak amacıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”  her yıl özenle hazırlanan çeşitli etkinliklerle anılmaktadır. Bu kapsamda Doğubayazıt'tada bir dizi etkinlikler düzenlenmektedir.

İlçemizde Yapılacak Etkinlik ise şöyle;

Bugün Saat 10.30 da şehitlik ziyaret edilerek dualar edilecek.

Saat 11.30'da Merkez Cami'de Mevlid-i Şerif okutulacak, Akşam saat 20.00’da Kaymakamlık bahçesinde düzenlenecek etkinliklerde saygı duruşu ile İstiklal Marşı okunacak, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar edilecek. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar yapılacak, Resim sergisi gezilecek.

Kurum ve kuruluşlar ile halkın davetli olduğu programdan sonra Sabah tüm Camilerde Sala okunacak.  

Yorum Ekle