SON DAKİKA

‘1. VAN DENİZİ YARI MARATONU’ KOŞUSU YAPILDI

13 Haziran, 2022 08:51 Güncelleme: 13 Haziran, 2022 08:51 ‘1. VAN DENİZİ YARI MARATONU’ KOŞUSU YAPILDI

Doğubayazıt'lı Ahmet Örs Yaş Ketegorisi Koşusunda 2. oldu

Van Büyükşehir Belediyesince kent tarihinde ilk defa düzenlenen ‘1. Van Denizi Yarı Maratonu’ ve halk koşusu yapıldı. Farklı kategorilerde gerçekleştirilen koşuda dereceye girenlerin ödül ve kupaları Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı tarafından verildi.

Kentte sporun gelişmesi için var gücüyle çalışan Büyükşehir Belediyesi, ilklere imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Van tarihinde ilk defa düzenlenen ve 10 ülkeden bin 353 sporcunun katıldığı 1. Van Denizi Yarı Maratonu ve halk koşusu’, 21 kilometre ve 10 kilometre olmak üzere iki ana kategoride gerçekleştirildi.

Van Kalesi yolundan yarışa başlayan 21 kilometrelik kategorisindeki atletler, belirlenen rotada koştuktan sonra başlangıç noktası olan Van Kalesi yolunda bitiş çizgisine ulaştı. 10 kilometrelik halk koşusunda ise vatandaşlar aynı noktada başlayarak Atatürk Kültür Parkı’ndaki finiş noktasına kadar koştu. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan koşu sonrasında ise Atatürk Kültür Park’ında ödül töreni düzenlendi. 

Törene Katılan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, dereceye giren sporcuları tebrik ederek, ödül ve kupalarını verdi. 

Yarı maratonda erkeklerde 1.07.52'lik derecesiyle Mahsum Değer birinci olurken, Kenan Sarı 1.08.49'luk derecesiyle ikinciliği, Saffet Elkatmış ise 1.10.42'lik derecesiyle üçüncülüğü elde etti. Kadınlarda ise 1.23.04'lük derecesiyle  Dilan Atak ilk sırayı aldı. Dilek Öztürk 1.25.10'luk derecesiyle ikinci, Sabriye Güzelyurt, 1.25.21'lik derecesiyle üçüncü oldu.

10 kilometre yarışında da Abdullah Tuğluk 31.40'lık derecesiyle birinci olurken, Abdullah Çakır 31.45'lik derecesiyle ikinci, Alper Demir 32.05'lik derecesiyle üçüncü sırada yer aldı. 10 kilometre yarışında kadınlardan 38:47’lik derecesiyle Rahime Tekin birinci olurken, Gülcan Duman 40:46’lık derecesiyle ikinci, Havva Efe ise 41:59 derecesiyle üçüncü oldu.

Doğubayazıt'lı Ahmet Örs ise Yaş Ketegorisi Koşusunda 2. oldu

Dereceye giren sporculara ve farklı yaş kategorilerinde dereceye girenlere madalya ve kupaları verildi.

Ödül törenine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Türkiye Atletizm Federasyonu yetkililerinden Muzaffer Karadeniz, Ömür Ümit Sukat ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Genel Sekreter Yardımcıları ile sporcu ve vatandaşlar katıldı.

Ödül töreni çekilen halaylarla sona erdi.


Yorum Ekle