×
Medya
DEMEKKİ SADECE AĞRI’DA GAZETECİ VAR!...
448 12 Ocak 2021 Salı 04:04

Ağrı Valisi Osman Varol, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) yerleşkesindeki Konukevi'nde düzenlenen programa katılan Vali Varol, Ağrı’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının gününü kutladı. 

Vali Varol, gazeteciliğin çok önemli bir meslek olduğunu ve bu görevi gerçekleştirenlerin toplumun içindeki rolünün büyük olduğunu söyledi.

Basının uluslararası, ulusal ve yerel ölçekte görevini sürdürdüğünü belirten Varol, şunları kaydetti:

"Yüzyıllar boyunca toplumlar bilgiye ihtiyaç duymuş, karşılıklı haberleşmenin ve bilgi alışverişinin yollarını aramıştır. İnsanlığın bu ihtiyacından ortaya çıkan basın ve gazetecilik mesleği, bugün gelişen teknoloji ve hızlı iletişimle günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Toplumumuzun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gibi önemli bir görevi yerine getiren, demokrasimizin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde önemli görevi üstlenen gazetecilik mesleği, günümüzün en fedakarlık gerektiren mesleklerinden biridir."

Öte yandan, Doğubayazıt’ta bulunan Gazetecilerin davet edilmediği günde Doğubayazıt’ta gazetecilik yapanların neden çağrılmadığı merak konusu oldu.

Oysaki Ağrı cenahında (sarı Basın Kartı) Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığınca kart sahibi olan Doğubayazıt gazetecilerinin olduğunu da bildirmekte fayda var.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı