×
Güncel
Vali Varol’un Başkanlığında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Düzenlendi
286 11 Ocak 2022 Salı 07:25

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 1. Toplantısı düzenlendi.

İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi amacıyla Vali Dr. Osman Varol başkanlığında düzenlenen toplantı Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

Toplantının hayırlara vesile olması temennisi ile açılış konuşmasını yapan Vali Varol: “2021 yılını genel anlamda değerlendirdiğimizde tüm kurum ve kuruluşlarımız ile yerel yönetimlerimizin kendi yetki alanları içerisinde mesleki eğitimi geliştirmek, istihdam yaratmak ve ilimizde çalışan vatandaşlarımızın sayısını arttırmak için gayretle çalıştıklarını görüyoruz. Bu anlamda lokomotif faaliyetlerimiz ve destekleyici çalışmalarımız oldu. İş birliği içerisinde yürüteceğimiz faaliyetlerle 2022 yılında mesleki eğitimlerimizi ve istihdam imkanlarımızı daha da arttıracağımıza inanıyorum.” dedi.

 Ağrı'nın iş gücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, istihdam konularında etkinliği ve verimliliği arttırmak amacıyla düzenlenen toplantıya Vali Dr. Osman Varol'un yanı sıra, Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Vali Yardımcısı İbrahim Şenkon, kurum müdürleri ve ilgili sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

 

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı