×
Medya
Eşek, Donarak Ölen Sahibinin Başından 4 Gün Ayrılmadı
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesinde Bir Eşek, Donarak Ölen Sahibinin Başından 4 Gün Boyunca Ayrılmadı. Aç Kalan Eşeğin, Sahibinin Bastonunu Yediği Ortaya Çıktı.
329 12 Ocak 2020 Pazar 10:02

Eşek, Donarak Ölen Sahibinin Başından 4 Gün Ayrılmadı

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde bir eşek, donarak ölen sahibinin başından 4 gün boyunca ayrılmadı. Aç kalan eşeğin, sahibinin bastonunu yediği ortaya çıktı.


Sinanpaşa ilçesine bağlı Taşoluk beldesinde yaşayan Ramazan Kiraz (70), cumartesi günü Şuhut ilçesinde kurulan hayvan pazarına eşek almak için gitti. Eşeği satın aldıktan sonra yol güzergahında bulunan Dadak köyüne uğrayan Kiraz, burada bir müddet dinlendikten sonra akşam saatlerinde Taşoluk'a dönmek için yola çıktı. Yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen yoluna devam eden Kiraz, donarak hayatını kaybetti. Kiraz'ın yeni aldığı eşek ise sahibinin yanından 4 gün boyunca ayrılmadı. Bir çoban tarafından farkedilen yaşlı adamın cesedine, Taşoluk Belediyesi'ne ait kepçelerin karla kaplı yolları açmasıyla ulaşıldı. Kiraz'ın cesedi, Sinanpaşa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Aç kalan eşeğin, sahibinin bastonunu yediği ortaya çıktı.İHAYorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı