×
Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kısıtlamaları açıkladı
834 30 Kasım 2020 Pazartesi 12:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vaka sayılarının otuz bine dayanmış olması hepimizin çok daha dikkatli ve sabırlı davranması gerektiğini gösteriyor.    

- İlk etapta 50 milyon dozluk bir anlaşma yapmış bulunuyoruz Önümüzdeki ay sağlık çalışanlarından başlayarak uygulaması yapılacaktır.

-Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır. Bu kısıtlama hafta sonları Cuma akşamı 21’den pazartesi sabahı saat 5’e kadar kesintisiz devam edecektir. Yani cumartesi Pazar artık evlerimizdeyiz.

-Ana sınıf ve benzeri kurumların faaliyetine ara verilecektir.

-Tedbirler Salı akşamından itibaren uygulanmaya başlanacaktır.

-CHP'li vekile yanıt) Bir milletvekilinin pervasızca tekrarladığı bühtan bu zihniyetin başlı başına bir milli güvenlik meselesine dönüşmekte olduğunu işaretidir.

- Fransa’da yaşanan olaylarda hükümetin sergilediği antidemokratik tutumlar nedeniyle insan hak ve özgürlükleriyle ilgili endişemizi ifade ediyoruz.

-Ülkemize doğrudan yatırım yapan ülkeler arasında Hollanda birinci sırada onu Amerika ve İngiltere takip ediyor, Katar ise 17’nci sırada.

-Ankara’da dev opera binamızın inşallah Perşembe akşamı açılışını yapacağız.

-Yine hafta sonu telekonferans sistemiyle Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yapımı biten otoyolların viyadüklerin de açılışlarını yapacağız. Bu hastalık bizi engelleyemeyecek biz yolumuza devam edeceğiz.

AŞI ÜCRETSİZ OLACAK

-Cuma akşamından başlamak üzere Cumartesi Pazar evlerimizdekiyiz ve evlerimizde kontrolü elden bırakmıyoruz ve camlarınızı açık tutmayı da ihmal etmeyin. Yeni bir süreci başlatıyoruz, hassas olmamız lazım. Bir-iki ay içinde aşılarımız geliyor ve bunları ücretsiz olarak halkımıza dağıtımını yapacağız.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı