×
Eğitim
Belediyelerden gelen yardım paketleri Ağrılı öğrencilere dağıtıldı
Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye'nin bir çok belediyesinden gelen yardım paketleri, teslim alınarak öğrencilere dağıtıldı.
1038 30 Eylül 2020 Çarşamba 02:02

Belediyelerden gelen yardım paketleri Ağrılı öğrencilere dağıtıldı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye'nin bir çok belediyesinden gelen yardım paketleri, teslim alınarak öğrencilere dağıtıldı.

17 Mart’ta el yazıyla sosyal medya hesabında, okulların açıldığı ilk gün de öğrencilere ilk teneffüsün 40 dakika olduğu müjdesini paylaşan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr Ziya Selçuk’a Türkiye'nin bir çok  belediyesinden destek geldi. Verdikleri desteği unutmayan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı; elma, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın;  pişmaniye, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; Niğde gazozu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; ceviz ezmesi, Rize Valisi Kemal Çeber; damat lokumu, Kral Pestil ve Köme Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir; pestil ve köme, Ankara Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz; bal parmak, Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidillioğlu; çekme helva, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı; süt şekeri, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; yer fıstığı, Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş; defne sabunu, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin; çay, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek; muz ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; köme-pestil içeren paketlerden oluşan hediyeler Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaşıldı.  Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli yöneticiler tarafından teslim alınan paketler okullarda anasınıfı ve 1’inci sınıflarda okuyan öğrencilere dağıtıldı. Konu hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, “Çocuklarımızın okul sevincine ortak olan  ve gönderdikleri hediyelerle çocuklarımızın yüzünde tebessüm oluşturan başta Rize Valimiz Sayın Kemal Çeber olmak üzere  tüm belediye başkanlarımıza ve diğer hayırseverleri tek tek teşekkür ederim”dedi.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı