×
Teknoloji
Ağrı’ya Gıda Kent Müjdesi
Vali Varol, Planlanan tesis için, Eleşkirt yol güzergahında bulunan Anakaya köyü ile Doğubayazıt yol güzergahında bulunan Yoncalık köyünde incelemelerde bulundu.
3590 6 Ekim 2020 Salı 22:18

 Vali  Dr. Osman Varol, ‘Gıda Kent Projesi’  kapsamında Ağrı'da  et ve süt üretiminde ilgili sektörlerin tamamının kümelenmesini sağlamak amacıyla yapılması planlanan tesis için, Eleşkirt yol güzergahında bulunan Anakaya köyü ile Doğubayazıt yol güzergahında bulunan Yoncalık köyünde incelemelerde bulundu.

 Hayvancılığın katma değerini, et ve süt ürünleri üreterek yükseltmeyi, böylece kent ekonomisini de canlandırmayı amaçlayan proje ile Ağrı'nın  hayvancılık sektöründeki potansiyeli ortaya çıkarılacak.

 Ağrı'da  tarım ve hayvancılık potansiyelinin değerlendirilmesi sonucunda üretilecek kırmızı et ve süt ürünlerinin markalaşması ve ticari faaliyetlerin arttırılmasını amaçlayan projeyle; il geneli mevcut hayvan popülasyonu ve cinsleri belirlenecek, cinslerin ıslahı ve ırk iyileştirilmesi sağlanacak, üreticilere eğitimler düzenlenerek hayvancılığın daha bilinçli ve profesyonel olarak yapılmasına olanak sağlanacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı