×
Bence haklı sizce?..
MUHAMMET KARASU
mkarasu04@hotmail.com
1878 19 Mayıs 2020 Salı 05:36

Bence haklı sizce?... 

Günlerdir kafamda tasarladigim belki haklı belkide haksız bir konu var oda 

Avustralya Başbakanın fanatik bir dinciye sözleri:  Niçin bu kadar mutaassıb,sın ? Niçin Suudi Arabistan yada İran'da ikamet etmiyorsun ? Niçin İslam devletini terk ettin ? 

Siz Allah'ın İslamile mübarek kıldığının söylediğiniz devletleri terk ediyorsunuz,kafir olduğu söylenen memleketlere göç ediyorsunuz. Hürriyet,Adalet,Refah,Sağlık güvencesi, Sosyal güvenlik,Kanun önünde eşitlik, Adil çalışma fırsatı, Çocuklarınızın geleceği, Yorum, Düşüncehürriyeti için. O halde bize fanatiklik ve nefretten bahsetmeyin. Bizsize kaybettiğiniz her şeyi verdik. Bize saygı duyun yada burayı terk edin" demiştir. kısmen haklı gibi duruyor.

SAHİ....

Sen niye gittin avrupa ülkesine Cihad içinmi?.. hadi ya zaten pekte inandırıcı değil zaten.Üçüncü dünya ülkelerinden 1 sınıf ülkelere gidiyorsun çünkü Kimse kimseye karışmaz. Herkes hayatını yaşar. Herkes bir hayal peşinde gelir bu ülkeye. parası değerli. Ayrıca en güzel yanı terk ettiğin ülkende değerli para ile yatırım yapıp dünyalığını kurtarıyorsun.Hayat tabi bu kimin ne olacağını kimse bilemez ama sen savaş içindeki ülkenden kaç elin silah tutabiliyorken yada geçim sıkıntısından at kendini avrupaya refah ve özgürce yaşa sonra ülkendeki siyasi ve sosyal yaşama karışmak için gösteriler yap ortalığı karıştır. Madem bir şeylerin düzelmesini istiyorsunuz çık gel ülkene ister siyasete gir ister gösteri yap. sana bir şey söyleyeyimmi dış ülkede yaptığın gösterinin bir anlamı yok siyasetçiyi sıkıştırmak isitiyorsan buyur gel kaçtığın ülkede yap gösterini YERSE.. 


    -İHANET- 

 İhanet, hainlerin bellerinde bir hançerdir, kapbece sırta saplanan. 

Yaşam koşulunu beğenmediğin bir yerin bir ülkenin veya bir sevgilnin haberi olmadan bir yere kaçman bir ülkeye kaçman gibi ama seviyormuş gibi davranıp gösteriler yaparak sadece kendini kandırırsın. Gidin gittiniz gittiğiniz yerden yaşamı zor olan insan üzerine oynamayız


Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Yazarın bir önceki yazısı
Yukarı