Son Dakika
Doğubayazıt Belediyesi tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi MUŞ ANNESİ ÖLEN SIPAYI BİBERONLA BESLİYORLAR Rektör Karabulut, Türkiye'nin Fırsat Penceresi: "Türk Yükseköğretimi" toplantısına katıldı Vanlı dağcılar, bölgenin güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor SAİT İLÇİ VEFAT ETTİ TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı Trabzon'da Kürt Bölgesel Bayrağı Takan Turistlere Linç Girişimi! GEVAŞTA TAZİYE YEMEĞİ OY BİRLİĞİYLE KALDIRILDI Ağrı Tekstil Fabrikası İş Başvuruları Başladı HELE ŞU KUŞUN YAPTIĞINA BAK!...
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü  Yusuf YARDIMCI´nın 2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı Tatil Mesajı
 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf YARDIMCI´nın 2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı Tatil Mesajı

Büyük umutlarla başladığımız 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci yarısını 14 Haziran 2019 tarihi itibariyle bitirdi. Bu maratonda samimi çalışan ve emeğini gerçekten esirgemeyen herkese en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

14 Haziran 2019 Cuma 17:03
Yazdır

Değerli İdareci ve Öğretmenlerim,

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler,

 

 

Büyük umutlarla başladığımız 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci yarısını 14 Haziran 2019 tarihi itibariyle bitirdi. Bu maratonda samimi çalışan ve emeğini gerçekten esirgemeyen herkese en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Değerli Öğretmenler

Bir ülkenin kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasında, halkın refah ve huzur içinde yaşamasında temel unsur insan ve insana verilen eğitimdir. Eğitimin temel hedefi ise sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Sizler dünyanın en kutsal mesleğini yapmaktasınız. İdeal insan, ideal bireyler yetiştiren kişidir. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri, istikbalimizin güneşi, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımız sizin atölyelerinizde el emeğinizle şekillenmektedir. Onları, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda yetiştirmeye çalışırken büyük gayret ve özveri ile çalışmaktasınız. Gelecek eğitim-öğretim döneminde de sizlerle birlikte daha iyi işler başaracağımıza, İlçemizin eğitim seviyesini elbirliği ile bulunduğumuz noktadan çok daha yukarılara taşıyacağımıza ve bütün gücünüzle yola devam edeceğinize inanıyorum, hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu maratonun tatilinde çok iyi dinlenmiş, zinde ve finali yakalamak için dinç bir atakla hedefi aşmanın azmi ile görüşmek dileğiyle!

Sevgili Öğrenciler

Karnelerinizi elinize aldığınızda inanıyorum ki hepiniz çok sevineceksiniz. Ancak, başarılı olamayanlarınız üzülmesin. Her şey not demek değildir. Kendinizi asla karne stresine sokmayın. İyiyi, doğruyu, güzeli arayarak derslerinizde başarılı olmak için neler yapabileceğinizi düşünün. Gelecek eğitim-öğretim döneminde de daha istekli ve planlı çalışarak başarılı olacağınıza inanıyorum. Başarınız için size en çok gerekli olan kendinize güveninizdir. Cesaretinizi ve güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyiniz. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmenizi, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK' un yayınladığı yaz etkinliklerini ailenizle birlikte yapmaya çalışmanızı, anne, baba ve kardeşlerinizle evde yapılacak işlerde yardımcı olmanız, ailenizle birlikte yapılacak etkinliklerde sorumluluk almanız sizleri hayata hazırlayacaktır.

Kıymetli anne ve babalar

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her yönüyle iyi yetişmeleri için elinizden gelen her türlü fedakârlığı göstermektesiniz. Yapılan bütün fedakârlıklar karşısında anne ve babalar çocuklarının başarılı olmasını isterler. Ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Sevgili yavrularınızın karneleri nasıl olursa olsun, ailesinin desteğine, güvenine ve şefkatine her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu unutmayın. Onlara karşı her zaman olduğu gibi ama şimdi sevgi, şefkat dolu ve hoşgörülü olun. Onları başarısından dolayı tebrik edin, eğer zayıf notu var ise yanında olduğunuzu, gayret gösterirse başarılı olacağını, sistemli çalışması ve dikkat gerektiğinin moralini vermelisiniz. Yaz tatilinde çocuklarınızla birlikte Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK' un yayınladığı yaz etkinliklerini hayata geçirmeye çalışınız. Bu etkinlikler çocuklarınızı gelecek yaşama hazırlayacaktır.  Velilerimizin de kabullenici ve anlayışlarından dolayı ayrıca hepsini kutluyor iyi ve birlikte tatil geçirmelerini temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizin sağlıklı ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi diler, tüm idareci ve öğretmenlerime, velilerimize, sevgili öğrencilerime sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Yusuf YARDIMCI

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Anahtar Kelimeler: İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf YARDIMCI´nın 2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı Tatil Mesajı
Bu haber toplam 357 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Doğubayazıt Belediyesi tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi
HELE ŞU KUŞUN YAPTIĞINA BAK!...
Araştırmacı Yazar Mehmet Yardımcı Ata Yurdunda
TARİHİ İSHAK PAŞA SARAYIN'DA RESİM SERGİSİ
DOĞUBAYAZIT OTOBÜSÜ SİVAS'TA KAZA YAPTI
Araştırmacı Yazar Nihat Gültekin'den Gazetemize Anlamlı Ziyaret
Ağrı Barosu Doğubayazıt'ta "Vergi Hukuku Uygulamalı"Konulu Seminer Düzenledi
Doğubayazıt belediyesi AVM yönetimiyle bir araya geldi
TÜBA çalıştay ve paneli sona erdi
AĞRI’YA VARDA,DOĞUBAYAZIT’A NEDEN YOK!...
EŞ BAŞKANLAR'DAN HALKA AÇIK 3 AYLIK İCRAAT BİLGİLENDİRMESİ
GELECEĞİN UMUDUYUM DURMUYORUM İYİLİĞE PEDAL ÇEVİRİYORUM
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİN'DEN ŞEFFAFLIK ÖRNEĞİ
İçişleri Bakanı Soylu Ağrı'da
BAYAZIT KURUYEMİŞ AÇILDI
İshak Paşa Sarayı'nda "Geleneksel Kitap Sanatları Sergisi"
DİYADİN EŞ BAŞKANIN'DAN ANLAMLI ZİYARET
DOĞUBAYAZIT PTT'SİNDE KUYRUK İZDİHAMI
HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR
HASANKEYF'İN BİTMEYEN ÇİLESİ
 
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur