Son Dakika
Soyunma kabininde genç kadını görüntüleyen müezzinden ‘şaka’ gibi savunma! DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNİN AŞURE DAĞITIMI Genç polis intihar etti HACI MEHMET GÖZÜKARA YAŞAMA VEDA ETTİ Türkiye ve İran Heyetleri 90. Alt Güvenlik Komite Toplantısı İçin Bir Araya Geldi Eski Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe Ak Parti'den İstifa Etti Sağlık Çalışanı ''Not'' Bırakarak İntihar Etti Ayhan Bilgen: "O firmalara asla ödeme yapmayacağız" AYM kararı beraat getirdi 19 Yaşındaki Genç Kız İntihar Etti
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Iğdır Üniversitesinde “Gotik Sergisi” Düzenlendi
 

Iğdır Üniversitesinde “Gotik Sergisi” Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi Tuzluca Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından ortaklaşa “Gotik Sergisi” düzenlendi.

8 Mayıs 2019 Çarşamba 06:03
Yazdır
Iğdır Üniversitesinde “Gotik Sergisi” Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi Tuzluca Meslek Yüksekokulu, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından ortaklaşa “Gotik Sergisi” düzenlendi. Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda açılışı gerçekleşen sergiye, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Tuzluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mubin Koyuncu, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Öğr. Gör. Elif Taner, bu yıl Metafor ve Popart sergileri ile birlikte 3’üncü olarak Gotik sergisi düzenlediklerini ifade etti.  Bu sergileri düzenleme amaçlarının öğrencilere vizyon kazandırmak olduğunu ifade eden Öğr. Gör.  Taner, Gotik sanatı hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Gotik sanatının Fransa’da ortaya çıktığı düşüncesi yaygındır. Ayrıca en uzun süre yaşadığı bölge de burasıdır. En kısa yaşadığı ülke ise İtalya’dır. Gotik öncesinde hâkim olan Roman sanatında olduğu gibi, Gotik sanatına yön veren kişiler de din adamı kökenlidir. Ancak yine de sanatın gelişmesine olanak tanıyan ortam, şehirli tüccarlar ve sanatkârların ağırlık kazandığı şehir ve kasaba kurumlarıdır.”

Taner’den sonra söz alan Tuzluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mubin Koyuncu da, Tuzluca MYO’nun her geçen gün daha da büyüdüğünü ve şu an 10 bölüm ve 11 programla eğitim verdiklerini kaydetti. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın kendilerine her konuda destek olduğunu ifade eden Koyuncu,  öğrenci sayılarının 368 olduğunu, bu sayının önümüzdeki yıl iki kat artarak 800’e yaklaşacağını ayrıca 21 olan akademik personel sayılarının da yakın zamanda yapılacak alımlarla 26’ya yükseleceğini ifade etti.

Rektör Alma “Etnografi Müzesi Kuracağız”

Serginin açılışında son olarak söz alan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma da,  böylesine önemli bir serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Rektör Alma, “Üniversite olarak Güzel Sanatlar konusunda çok önemli mesafe kat ettik. Üniversitemizin Uygulama Oteli zemin katına Iğdır’da resmi olarak ilk defa Etnografi Müzesi kuracağız. Iğdır’ın Küllük Köyü taraflarında devrik çağlardan kalan bir yer var burada kazı çalışmaları yapmak üzere başvuruda bulunduk. Geçen sene üniversitemizde bulunan Arkeoloji bölümü yüzde 85 oranında doluluğu olmadığı için kapandı ama bu yıl Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünü açtık ve öğrenci alımı yapacağız. Arkeoloji bölümünün yüksek lisansını açıyoruz. Yüksek lisans sayımız 30, doktora sayımız 7 oldu. Yakında BESYO’da da doktora açacağız. Üniversite olarak her alanda çok hızlı bir şekilde gelişiyoruz. Ayrıca şu an Tuz Mağarasından gelen tuzlarla, tuz lambası yapıyoruz. SERKA ve İller Bankası desteği ile Tuz Terapi Merkezi Projemize yaklaşık 3 milyon TL destek aldık. Bu projemiz de inşallah yılsonuna kadar tamamlanacak. Üniversite olarak çok tecrübeli arkeologlarımızla Ani Harabelerinde kazı çalışması yapmak için müracaatta bulunduk. Arkeoloji bölümü için Rektörlük binamızda kütüphane oluşturduk. Ayrıca, Halı Kilim Atölyemizde bulunan tezgâhlarımızda ürettiğimiz halıları satıyoruz. Sanat alanında önemli çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Gotik sergisinin açılışı yapıldı ve ziyaretçiler tarafından sergi gezildi. Gotik sergisindeki 28 eseri Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Prof. Dr. Recep Gülşen ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce değerlendirdi. Derece giren öğrencilere kitap hediye edildi.

Bu arada çocuk istismarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla programa katılan konuklar yakalarına ‘Çocuğa Şiddetine Hayır’ yazılı rozet taktılar.

Üniversitemizde “Gotik Sergisi” Düzenlendi

Üniversitemizde “Gotik Sergisi” Düzenlendi

 

Üniversitemizde “Gotik Sergisi” Düzenlendi

 

Üniversitemizde “Gotik Sergisi” Düzenlendi

Üniversitemizde “Gotik Sergisi” Düzenlendi

Üniversitemizde “Gotik Sergisi” Düzenlendi

Anahtar Kelimeler: Iğdır Üniversitesinde “Gotik Sergisi” Düzenlendi.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 1145 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yine bir ilke imza atıyor
Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin ÖğretmenlerleBiraraya Geldi
Rektör Alma’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü Münasebetiyle Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı
Rektör Alma İlk Defa Düzenlenen ‘Faizsiz Yatırım Ağı Toplantısı’na Katıldı
Rektör Alma 3. Tarım Ve Orman Şurası Değerlendirme Toplantısına Katıldı
Öğrenciler Yine ‘Iğdır Üniversitesi’ Dedi
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor
Rektör Alma: “Basın Milletin Müşterek Sesidir”
Rektör Karabulut, Türkiye'nin Fırsat Penceresi: "Türk Yükseköğretimi" toplantısına katıldı
Iğdır Rektörü Alma YÖKAK’ta ’Yükseköğretim Kurumlarında Kalite’ Toplantısına Katıldı
LGS'de derece yapan öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Tekin'e ziyaret
Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu
Rektör Alma’dan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
VELİLERİN KARNE SEVİNCİ
Doğubayazıt Sıfır Atık Sergisi Yapıldı
Doğubayazıt için spor ve farkındalık
AİÇÜ REKTÖRÜ ABDULHALİK KARABULUT'UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Doğubayazıt'ta 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde Bu Yıl Üçüncüsü Gerçekleşen "Şenlik 23" İsimli Etkinliklerimizde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldılar
Peyjaz Alanındaki Bitkilere Solucan Gübresi İle Sölom Sıvısı Verildi
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur