Son Dakika
Dünya Ehmedê Xanî’yi tanıyacak Erciş İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor Kars Balı mobil uygulamada Doğubayazıt'da 4-6 yaş Kur'an Kursu öğrencilerinden yıl sonu gösterisi ELEŞKİRT -TRAFİK KAZASI 1 YARALI HDP Ağrı Milletvekili-Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir Ekonomik Krizin Derinleştirdiği Kadın Yoksulluğu ve Kadınların Ekonomik Sorunlarını Meclis Gündemine taşıdı FİLOZOF EHMEDÊ XANÎ DİYOR Kİ; Patnos'ta Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 Yaralı İranlılar Ramazan Bayramı'nı Van’da geçirecek ZEKİ KAYA VEFAT ETMİŞTİR
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu
 

Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu

Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu

20 Nisan 2019 Cumartesi 14:31
Yazdır

Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından üniversitemiz rektörlüğü bünyesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin” kurulması yönündeki teklif, 10/04/2019 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenerek 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca uygun bulundu.


Üniversitemizde Araştırma ve Uygulama Merkezi sayısı 18 yükseldi

Yeni kurulan “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” ile birlikte üniversitemizdeki Araştırma ve Uygulama Merkezi sayısının 18’e yükseldiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademik birimler ve araştırma merkezlerinin sayısının arttırılmasına yönelik çalışmalara hız verdiklerini dile getirdi.


Son olarak yeni açılan Araştırma ve Uygulama Merkezinin nüfus ve göç konusunda ilimiz ve bölgemiz açısından bilimsel çalışmalar yapacağını ifade eden Rektör Alma, üniversitemizin bu çalışmaların üniversitemiz, ilimiz ve bölgemizin gelişimine katkı sağlayacağını ifade etti.  Rektör Alma, “Merkezimizin amacı; Türkiye ve yurt dışında nüfus, nüfus yapısı, nüfus hareketleri, nüfus değişimi, göç, göçmenler, mülteciler, diğer hareketli gruplar ve bunlarla bağlantılı tüm bilimsel alanlara yönelik araştırmalar, incelemeler, değerlendirmeler, eğitim programları ve ilgili diğer çalışmaları yapmaktır. Üniversitemizdeki bu merkez, göç alanında çalışan bütün kurum ve kişilerin araştırma kapasitesini arttırmak ve kurumlar arası diyaloğu teşvik etmek amacıyla Türkiye ve yakın çevresi odaklı göç araştırmaları için benzersiz, kurumsallaşmış bir merkez olacaktır. ”dedi.

 

267a4376.jpg

Anahtar Kelimeler: Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 740 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Kars Balı mobil uygulamada
İranlılar Ramazan Bayramı'nı Van’da geçirecek
Van Gölü Aktivistlerinden ‘Uçkun Festivali’ atağı.
Van Gölü kıyısında termal su bulundu!
Pamukkale değil Başkale
Van'da Dengbej Dinletisine İlgi Büyüktü...
Van sokakları çeşit çeşit otlarla şenlendi
Van Balığı göç ediyor!
Kars Belediyesinden Basın Açıklaması
Eşbaşkanlar engelli vatandaşları unutmadı
Rektör Alma’dan Anneler Günü mesajı
Kars Belediyesi, yerel yönetimler ve sağlık çalıştayı düzenliyor
Kars Belediyesinden Ramazan Eğlencesi
Bilgen, gelir - gider tablosunu belediye binasına astı
Kars Belediye Eşbaşkanları : ‘Belediye Personeli ile Değil Emek Hırsızları ile Mücadele Ediyoruz.
köylerine son kez baktılar
Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, gündemi değerlendirdi
Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu 
Taş Yüklü Kamyon Devrildi: 1 Ölü
Kars’ta buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü 
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur