Son Dakika
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ 'sosyal medya' cinayeti ACI BİR KAYIP! TAYYAR ALADAĞ YAŞAMA VEDA ETTİ Eylül Ayin öncesi Van’a ziyaretçi akını bekleniyor! DOĞUBAYAZIT/HAFTANIN NOSTALJİSİ DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNDEN YENİ BİR TAHSİLAT NOKTASI Babasını Tüfekle Öldürüp Yaylaya Gömdü! HÜDA PAR Doğubayazıt İlçe Başkanlığından hastalara ziyaret DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ CAHİT ÖZDEMİR YAŞAMA VEDA ETTİ
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu
 

Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu

Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu

20 Nisan 2019 Cumartesi 14:31
Yazdır

Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından üniversitemiz rektörlüğü bünyesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin” kurulması yönündeki teklif, 10/04/2019 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenerek 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca uygun bulundu.


Üniversitemizde Araştırma ve Uygulama Merkezi sayısı 18 yükseldi

Yeni kurulan “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” ile birlikte üniversitemizdeki Araştırma ve Uygulama Merkezi sayısının 18’e yükseldiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademik birimler ve araştırma merkezlerinin sayısının arttırılmasına yönelik çalışmalara hız verdiklerini dile getirdi.


Son olarak yeni açılan Araştırma ve Uygulama Merkezinin nüfus ve göç konusunda ilimiz ve bölgemiz açısından bilimsel çalışmalar yapacağını ifade eden Rektör Alma, üniversitemizin bu çalışmaların üniversitemiz, ilimiz ve bölgemizin gelişimine katkı sağlayacağını ifade etti.  Rektör Alma, “Merkezimizin amacı; Türkiye ve yurt dışında nüfus, nüfus yapısı, nüfus hareketleri, nüfus değişimi, göç, göçmenler, mülteciler, diğer hareketli gruplar ve bunlarla bağlantılı tüm bilimsel alanlara yönelik araştırmalar, incelemeler, değerlendirmeler, eğitim programları ve ilgili diğer çalışmaları yapmaktır. Üniversitemizdeki bu merkez, göç alanında çalışan bütün kurum ve kişilerin araştırma kapasitesini arttırmak ve kurumlar arası diyaloğu teşvik etmek amacıyla Türkiye ve yakın çevresi odaklı göç araştırmaları için benzersiz, kurumsallaşmış bir merkez olacaktır. ”dedi.

 

267a4376.jpg

Anahtar Kelimeler: Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 1145 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
'sosyal medya' cinayeti
Eylül Ayin öncesi Van’a ziyaretçi akını bekleniyor!
Ayhan Bilgen: Kars Belediyesi'ne ait çok sayıda demirbaş kayıp
yayla kavgası: 11 yaralı
Ahlatlılar güne Van Gölü’nde yüzerek başlıyor
36 Kuzu İle İş Kadını Oldu
Hamile Eşini Öldürdü
Ezurum'da 8 işçi intihara kalkıştı
Kars'ta Ayı Saldırısından Kaçan Genç Hastanelik Oldu
Rektör Alma’nın Kurban Bayramı Mesajı
En Tatlı Hasat
Murat Nehri'nde facia! 3 çocuk boğuldu…
Van’ın turizmdeki göz bebeği: Akdamar Adası!
Doğa tutkunları kendi imkânlarıyla Başkale travertenlerine bakım yaptı
Şiddetli rüzgar, diyaliz hastalarının minibüsünü devirdi: 6 yaralı
Urartuların 4 farklı ölü gömme geleneği ortaya çıkarıldı
Vanlı turizmciler: 7 turizm ofisinden birisi Van’da olmalı!
Sarıkamış'a Doğa Görsel Şölen Sunuyor
Yarış atlarına Van Gölü'nde antrenman yaptırıyor
Van İpekyolun’da iğrenç olay! 8 yaşındaki çocuğa tecavüz
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur