Son Dakika
AĞRI SPOR ŞAMPİYONLUĞU TARAFTARIYLA KUTLADI DOĞUBAYAZIT/HAFTANIN NOSTALJİSİ Anjiyo olan Orhan Gencebay: Gittim geldim Malatya'da tren kazası Juventus üst üste 8. kez şampiyon Van’da deprem Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu Ağrı'da Kyk'lılar Arası Basketbol Müsabakaları Sona Erdi DOĞUBAYAZIT'DA BİLİM SERGİSİ AĞRI İL MECLİS BAŞKANI KENAN ALKAN OLDU
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı
 

Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı

Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı

16 Nisan 2019 Salı 18:44
Yazdır
Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı

 

Iğdır Üniversitesi dünyanın farklı ülkeleriyle eğitim anlaşmaları imzalayarak dostluk bağlarını bilimin ışığında güçlendirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda kardeş ülke Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi ile ‘Memorandum Of Understandıng’ protokolü imzalandı. Üniversitemiz yapılan bu protokol ile ülkeler arasındaki kültürel ilişkileri geliştirmeyi amaçlıyor.


Iğdır Üniversitesi ve Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında ‘Memorandum Of Understandıng’ protokolü imzalandı. Bu çalışma kapsamında işbirliği görüşmelerinde bulunmak için şehrimize gelen Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesinden Rektör adına Doç. Dr. Məlahət Abdullayeva Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı makamında ziyaret etti.

‘Üniversitemizin Ulusal Ve Uluslararası Arenada Tanınırlığını Arttırmaya Devam Ediyoruz’

Üniversiteler arasında işbirliği yapmak amacıyla şehrimize gelen Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Məlahət Abdullayeva’ya teşekkürlerini ileten Rektör M. Hakkı Alma, yapılan protokolün her iki üniversite için hayırlı olması dileklerinde bulundu. Rektör Alma daha sonra üniversitemizin akademik, idari ve fiziki yapılanması hakkında bilgi vererek şunlara değindi. “Iğdır Üniversitesinin ulusal ve uluslararası arenada tanınırlığını artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu tarz işbirlikler üniversitemiz personellerinin ve öğrencilerin dünyaya açılmasını sağlayacaktır. Bu sayede olaylara karşı bakış açıları değişecektir.” Şeklinde konuştu.

Rektör Alma’nın kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü son derece mutlu olduğunu ifade eden Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Məlahət Abdullayeva, üniversiteler için artık uluslararası gelişmelerin çok önemli olduğunu söyleyerek bu gibi protokollerle öğrencilerin kendilerini daha da geliştirme fırsatı bulduklarının mesajını verdi.

Memorandum of Understanding (MOU) kapsamında imzalanan söz konusu protokol, öğretim üyesi değişimi, öğrenci hareketliliği, ortak eğitim ve öğretim programları gibi birçok maddeyi içeriyor. Ayrıca her iki üniversite yapılan protokolün haricinde Mevlana Değişimi Protokolü ve Agreement for İnternational Joint Degree Program (Bachelor Educaition) kapsamında YÖK’e onay için sunuldu.

Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı

 

dsc-1263.JPG

Anahtar Kelimeler: Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 356 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
AĞRI SPOR ŞAMPİYONLUĞU TARAFTARIYLA KUTLADI
Malatya'da tren kazası
XANİ-DER'İN BERAT KANDİLİ MESAJI
Kamu Başdenetçisi Malkoç’tan Ağrı Barosuna Ziyaret
Yakup Turan Görevine İade Edildi
"Ağrı Gençlik Merkezi Gençlerinden Büyük Başarı"
Ağrı'da Yüzme Müsabakaları Yapıldı
Ağrı’da "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" Sergisi açıldı
Ağrı'da Başarılı Sporcuya Altın Ödülü
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNDE YENİ DÖNEM
Çiriş (Gulik) Doğubayazıt’ta Tezgahlardaki Yerini Aldı
DOĞUBAYAZIT'TA YAPILAN YEREL SEÇİMLERDE HALKIN %69'NUN EVET DEDİĞİ HALKLARIN DEMOKRASİ PARTİSİ BELEDİYE BAŞKANI YILDIZ ACAR AN İTİBARİYLE MAZBATASI ALMIŞ BULUNUYOR
'O Okursa Dünya Değişir'
AĞRI BAROSU 5 NİSAN AVUKATLAR GECESİ DÜZENLEDİ
DOĞUBAYAZIT'IN METEOR ÇUKURU TURİSTLERİ CEZBEDİYOR
DOĞUBAYAZIT YEREL YÖNETİM SEÇİMİNE DAİR
Ailenin Kaderi de Evle Birlikte Yandı
Patnos'ta HDP Adayı Emrah Kılıç Kazandı
Eleşkirt'te Trafik Kazası: 1 Ölü, 6 Yaralı
Eleşkirt'te Trafik Kazası: 1 Ölü, 6 Yaralı
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur