Son Dakika
GENÇ KIZILAY EKİBİ AĞRI’DA “SAĞLIKLI BESLENMEYİ ANLATIYOR Eleşkirt Spora Büyük Destek Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrencisinin Boks’da Büyük Başarısı AĞRI’DA NEWROZ KUTLAMALARI AB ile İngiltere Başbakanı May yeni Brexit tarihlerinde uzlaştı Türkiye’nin 2020 Avrupa Şampiyonası serüveni başlıyor Son iki yılda borcunu ödeyemeyen 20 milyon abonenin elektrik ve doğalgazı kesildi AĞRI DAĞINDA BÜYÜLEYİCİ GÖRÜNÜM DOĞUBAYAZIT GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNDE ADAY ÖĞRETMENLERE “NİTELİKLİ ÖĞRETMEN” KONULU SEMİNER VERİLDİ YOLLARI AÇMAK İÇİN İKİ METRELİK KAR İLE MÜCADELE...
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
PERVİN BULDAN DOĞUBAYAZIT’TA
 

PERVİN BULDAN DOĞUBAYAZIT’TA

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Doğubayazıt’ta halka seslendi

17 Mart 2019 Pazar 14:59
Yazdır

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Doğubayazıt’ta halka seslendi.

 

Doğubayazıt Belediye arkası eski otogar alanında yapılan ve Doğubayazıt halkının yoğun katılımıyla miting yapıldı. Doğubayazıt’ta yağış olmasına rağmen mitinge ilgi yoğundu.

 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan; “ Batman gibi Van ve İlçeleri gibi kararını vermiş ve 31 Mart tarihini sabırsızlıkla bekleyen bir Doğubayazıt Görüyorum çünkü 31 Martta büyük bir destan yazmaya hazırlanıyor büyük bir destan yazacaksınız. Doğubayazıt Halkının seçtiği Belediye Eş Başkanlarını görevden aldılar ve yerine kayyum atadılar. Kayyumlar Doğubayazıt’ta da Hakkari’de ve Şırnak’ta da gittikleri her yerde halkımızın değerlerine halkımzın kültürüne halkımızın geçmişte değer verdiği insanların büstlerini heykellerini isimlerini sildiler. Doğubayazıt’ta da aynısını yaptılar Ehmedê Xanî’nin heykelini yıktılar” Dedi.

 

HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk; “Gelip görsünler Doğubayazıt Halkı Kendi onuru için kendi dili için hiçbir zaman başını önüne eğmemiştir” dedi.

 

Doğubayazıt Belediye Eş Başkan adayı Cesim Çakan; “Bir arkadaş gelmişi diyor ki biz gümrüğü size açacağız gümrüğümüz zaten açıktır. Pasajlarımız da şimdi alışveriş yapan bir kişiyi bulamazsınız. 1 Nisan şakasını yapmaya hazır mısınız,  biz Ehmedê Xanî torunları olarak onlara 31 Martta göstereceğiz” dedi.

 

Doğubayazıt Belediye Eş Başkan adayı Yıldız Acar; “Sizden biri olmanın sizin kardeşiniz olmanın Bazitli olmanın onuru ve gururu içerisindeyim, geçmiş dönemlerimizin ışığında doğrularımıza sahip çıkıp yanlışlarımızı ve eksikliklerimizi düzelterek hep birlikte yola devam, biz birileri gibi malımıza ağalığımıza güvenerek gelmedik biz halkımızın sevgisine ve desteğine güvenerek buradayız. Yüzden fazla arkadaşlarımızı işten çıkardılar binlerce ailenin ekmeği ile oynadılar şimdi siz merak ediyorsunuz “Siz de mi ocak söndüreceksiniz” hayır kardeşlerim biz işini yaptığı sürece dini dili fark etmeksizin kimsenin ekmeği ile oynamayacağız” dedi.

 

Daha sonra sanatçı kadir Çat ile müzik eşliğinde miting devam etti.


Haber: Halkın Sesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: PERVİN BULDAN DOĞUBAYAZIT’TA 7. Gelecek Gençlerle Başlar konferansı yapıldı doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 2745 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
DOĞUBAYAZIT GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNDE ADAY ÖĞRETMENLERE “NİTELİKLİ ÖĞRETMEN” KONULU SEMİNER VERİLDİ
SAĞLIKÇILARA YAPILAN ŞİDDET İÇİN KINAMA
DOĞUBAYAZIT KAYMAKAMI ZAFER ENGİN’İN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI
DOĞUBAYAZIT’TA KARİYER GÜNLERİ DEVAM EDİYOR
SAADET PARTİSİ DOĞUBAYAZIT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
AĞRI MİLLETVEKİLİ ABDULLAH KOÇ DOĞUBAYAZIT’TA
DOĞUBAYAZIT'TA TRAFİK KAZASI
TAPUDA DEVİR TESLİM TÖRENİ
HDP DOĞUBAYAZIT İL GENEL MECLİS ÜYE ADAYLARININ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
DOĞUBAYAZIT SAADET PARTİSİ BÜRO AÇILIŞINI YAPTI
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ ÇAMURLARI TEMİZLEMEYE BAŞLADI
DOĞUBAYAZIT SPOR VE BAYAZITSPOR KULÜPLERİ 8.MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE İKİ EĞİTİM ŞEHİDİNİ UNUTMADILAR
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOĞUBAYAZIT’TA KUTLANDI
ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI TAMER İSMAİLOĞULLARI'INDAN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI
DOĞUBAYAZIT SAADET PARTİSİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET
DOĞUBAYAZIT HDP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINDAN GAZETEMİZE ZİYARET
"Elif"in düşleri Doğubayazıt'ta
KÜRT MÜZİĞİNİN EFSANEVİ İSMİ CESİM BAGERİ KAYBEDELİ 5 YIL OLDU
DOĞUBAYAZIT KAMUOYUNUN DİKKATİNE! DOĞUBAYAZIT EHMEDÊ XANÎ YÜKSEK OKULU HIZLA YÜKSELİYOR
2.AĞRI TANITIM GÜNLERİ 3.GÜNÜNDE DOĞUBAYAZIT STANDINA İLGİ YOĞUNDU
 
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur