Son Dakika
GENÇ KIZILAY EKİBİ AĞRI’DA “SAĞLIKLI BESLENMEYİ ANLATIYOR Eleşkirt Spora Büyük Destek Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrencisinin Boks’da Büyük Başarısı AĞRI’DA NEWROZ KUTLAMALARI AB ile İngiltere Başbakanı May yeni Brexit tarihlerinde uzlaştı Türkiye’nin 2020 Avrupa Şampiyonası serüveni başlıyor Son iki yılda borcunu ödeyemeyen 20 milyon abonenin elektrik ve doğalgazı kesildi AĞRI DAĞINDA BÜYÜLEYİCİ GÖRÜNÜM DOĞUBAYAZIT GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNDE ADAY ÖĞRETMENLERE “NİTELİKLİ ÖĞRETMEN” KONULU SEMİNER VERİLDİ YOLLARI AÇMAK İÇİN İKİ METRELİK KAR İLE MÜCADELE...
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Bayram: İran pazarını çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor
 

Bayram: İran pazarını çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor

Ranss Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bayram, Bizler İranlı turistin beklentilerini karşıladığımız sürece, Van İranlıların vazgeçilmezi haline gelecektir dedi.

15 Mart 2019 Cuma 12:13
Yazdır

Ülkelerindeki nevruz tatilini geçirmek için Van’a gelecek İranlı turistlerle ilgili yapılan hazırlıklar ve yarın startı verilecek Van Alışveriş Festivaliyle ilgili açıklamalarda bulunan Adnan Bayram, ülkelerindeki yurt dışı çıkış harçlarının artırılmasına rağmen Van'a gelmeye devam eden İranlı turistlerin yaptığı alışverişle esnafa ciddi katkı sağladığını söyledi.

 

Adnan Bayram, “İranlı turistlerin ilimize ciddi katkıları bulunmaktadır. 2015 yılından startı verilen Van Shopping Fest (Alışveriş Festivali), İranlı turistler sayesinde de gayet canlı geçiyor. 13 günlük nevruz tatili nedeniyle Van’a gelecek olan İranlı turistlerin ekonomik anlamda esnafa ciddi katkısı bulunmaktadır. 13 günlük tatille birlikte Van’da alışveriş festivalinin düzenlenmesi, kent esnafı adına sevindirici bir durumdur. İranlı turistlerin ilimize ve ekonomimize ciddi katkı sundukları gözle görülür bir boyuttadır. İranlı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ilimizde, tüm hazırlıkların tamamlandığı görülmektedir. Bizlerde iş insanları ve Vanlı esnaf olarak gerekli çalışmaları başlatmış olmakla birlikte İranlı turistleri en iyi şekilde ağırlamanın ve en iyi hizmeti sunmanın çabası içinde olacağız. Van’da esnafın ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı şu dönemlerde, İranlı turistlerin Van’a ve esnafa ciddi bir ekonomik katkı sunması adına ve ilimizde daha uzun süre tutabilmek adına yetkililerin gerekli çalışmaları ivedilikle yürütmesi gerekmektedir. İranlı turistleri kentimizde daha uzun bir süre tutabilecek etkinlikler, konserler, indirim kampanyaları, eğlence programları, kültür turları düzenlemesi gerekmektedir’’ dedi.

 

“İran pazarı, Van için çok önemli bir noktadır”

İş insanı Adnan Bayram, Kapıköy Gümrük Kapısının modernize edilmesinin ardından İranlı turistlerin daha modern ve kolay işlem yapılabileceği bir sınır kapısından Van’a gelmelerinin oldukça sevindirici olduğunu dile getirerek, “Geçen senelere rağmen Van’a gelen İranlı turistlerin sayısında azalma oldu. Bu da İran’da çıkış harçlarının yükselmesinden kaynaklıdır. Buna rağmen yine de İranlı turistlerin ilimizi tercih edip tatillerini burada geçirmeleri sevindiricidir. Esnaf olarak gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. İran pazarı, Van için çok önemli bir noktadır. Bu pazarı (İran) çok iyi değerlendirmemiz gerekmektedir’’ ifadelerini kullandı.

 

İş insanı Bayram, Van Alışveriş Festivalinin (Van Shopping Fest) yarın start alacağını hatırlatarak, “Festivalin her sene geleneksel hale gelmesi esnaf adına da sevindirici ve katkı sağlayıcıdır. 2015 yılında startı verilen festival, İranlı turistler sayesinde de gayet canlı geçiyor. Şehirlerin ekonomik, sosyal, politik ve daha birçok bileşen açıdan gelişmesinde turizmin büyük bir önemi var. Bu nedenle, turizm her ülkenin ve her ilin vazgeçilmezidir. Van’da da var olan potansiyeli büyütmek için bu tür festivallerin sayısının arttırılması gerekmektedir. Bizler İranlı turistin beklentilerini karşıladığımız sürece Van, İranlıların vazgeçilmezi haline gelecektir’’ şeklinde konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: Bayram: İran pazarını çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 251 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Son iki yılda borcunu ödeyemeyen 20 milyon abonenin elektrik ve doğalgazı kesildi
MEB, 20 bin öğretmen atamasında branşları ve kontenjanları açıkladı
Tipiden Dolayı Kağızman Ağrı Karayolu Kapandı
Nevruz Etkinliklerle Kutlandı
Atlı Kızaklardan Doğu Ekspresi
Sokakta kavgaya karıştı, evde anne ve babasını öldürdü!
İstanbul'da halk otobüsü kaza yaptı; yaralılar var
HDP Milletvekili Sürücü'ye hapis cezası
Amasya’da deprem
Haluk Levent, Öykü Arin için destek konseri verecek
HDP Balıkesir belediye başkan adayına gözaltı
Konya'da 13 köpeği öldürüp yol kenarına attılar!
Ankara'da belediye otobüsü alev alev yandı
Sanayi Bakanı açıkladı; marketlerde yöresel ürünler için raf zorunluluğu geliyor!
5 Kişilik Aile Ölümden Döndü
Özgökçe Ertan, Erçeklilerle bir araya geldi
Van’da 163 kaçak göçmen yakalandı
Yaka-Koop Erzurum’da
Van'da 'süslü kadınlar'dan bisiklet turu
Yenilenen Kapıköy Gümrük Kapısı hizmete açılıyor
 
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur