Son Dakika
AĞRI SPOR ŞAMPİYONLUĞU TARAFTARIYLA KUTLADI DOĞUBAYAZIT/HAFTANIN NOSTALJİSİ Anjiyo olan Orhan Gencebay: Gittim geldim Malatya'da tren kazası Juventus üst üste 8. kez şampiyon Van’da deprem Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu Ağrı'da Kyk'lılar Arası Basketbol Müsabakaları Sona Erdi DOĞUBAYAZIT'DA BİLİM SERGİSİ AĞRI İL MECLİS BAŞKANI KENAN ALKAN OLDU
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Rektör Alma Bilimin Işığında Yaratılış Kongresine Katıldı
 

Rektör Alma Bilimin Işığında Yaratılış Kongresine Katıldı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 8-9 Kasım 2018 tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresine katıldı

10 Kasım 2018 Cumartesi 12:43
Yazdır

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 8-9 Kasım 2018 tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresine katıldı.


Birincisi 2017 yılında Harran Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresinin ikincisi,  8–9 Kasım 2018 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilirdi. Kongre kapsamında; Kur’an Işığında Yaratılış Gerçeğinin Değerlendirilmesi, Müspet Bilimler Işığında Yaratılış Gerçeği, Evrimci Görüşün Sorgulanması, Yaratılışın Gaye ve Hikmetleri, Yaratıcıyı Tanıma ve Anlama, Ders Kitapları Müfredatının Yaratılış Gerçeği Açısından Değerlendirilmesi, Yazılı-Görsel Medya ve Belgesellerde Yaratılış Gerçeğine Bakış gibi konular ele alındı.


“Canlıların tesadüfen meydana geldiğini iddia etmek büyük bir yanılgıdır”

İnsanın ve kâinatın mahiyetini ve yaratılışı daha iyi anlamak amacıyla düzenlenen II. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi ile ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Rektör Alma, kâinatta hiçbir şekilde tesadüflere yer olmadığını ifade ederek insan yaratılışını anlamada fizik, kimya ve pozitivist felsefenin yetersiz kalacağını vurguladı. “Kâinattaki her şey belirli bir plan ve programa göre yaratılırken; bir atom dahi tesadüfen hareket edemezken, kâinatın başıboş olduğunu kabul etmek ve canlıların tesadüfen meydana geldiğini iddia etmek büyük bir yanılgıdır” şeklinde konuşan Rektör Alma, düzenlenen kongrenin bilim dünyasında ufuk açacağını belirterek, böylesine önemli çalışmaların daha sık yapılması gerektiğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler: Rektör Alma Bilimin Işığında Yaratılış Kongresine Katıldı
Bu haber toplam 671 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
EMİNE ERASLAN VEFAT ETTİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
H.MEHMET DİKMEN VEFAT ETTİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
ZEKİ ÖZKAN YAŞAMA VEDA ETTİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
HDP DOĞUBAYAZIT BELEDİYE EŞ BAŞKANLARI TAZİYE ZİYARETLERİNDE
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
MİKAİL AYDEMİR VEFAT ETTİ
AYTEN (BAYCAN)ALADAĞ VEFAT ETTİ
DOĞUBAYAZIT'A VEFAT HABERLERİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERİ
DOĞUBAYAZIT'A VEFAT HABERİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
KURUCUMUZ CEVDET BAYCAN'IN AMCASININ OĞLU RECEP BAYCAN VEFAT ETTİ
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur