Son Dakika
ERYILMAZ; BANA YETKİ VERİN DOĞUBAYAZIT’TI TİCARET MERKEZİ YAPALIM GALİBYETE HASRET DOĞUBAYAZIT SPOR CAN’DAN LİDER AĞRI SPOR'A YEMEK JESTİ ARKOZ MADENCİLİK A.Ş TARAFINDAN DOĞUBAYAZIT SPORA 30 BİN TL BAĞIŞ Boruya sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı Erciş’te 21 öğretmen Avrupa yolcusu Vali Bilmez çöp alanında incelmelerde bulundu Van'da 17 yerleşim yeri ulaşıma kapandı Alev topuna dönen araçtan son anda kurtuldular Van’da ilk kez ‘Apendiks kapatma işlemi’ yapıldı
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Rektör Alma Bilimin Işığında Yaratılış Kongresine Katıldı
 

Rektör Alma Bilimin Işığında Yaratılış Kongresine Katıldı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 8-9 Kasım 2018 tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresine katıldı

10 Kasım 2018 Cumartesi 12:43
Yazdır
baskı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 8-9 Kasım 2018 tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresine katıldı.


Birincisi 2017 yılında Harran Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresinin ikincisi,  8–9 Kasım 2018 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilirdi. Kongre kapsamında; Kur’an Işığında Yaratılış Gerçeğinin Değerlendirilmesi, Müspet Bilimler Işığında Yaratılış Gerçeği, Evrimci Görüşün Sorgulanması, Yaratılışın Gaye ve Hikmetleri, Yaratıcıyı Tanıma ve Anlama, Ders Kitapları Müfredatının Yaratılış Gerçeği Açısından Değerlendirilmesi, Yazılı-Görsel Medya ve Belgesellerde Yaratılış Gerçeğine Bakış gibi konular ele alındı.


“Canlıların tesadüfen meydana geldiğini iddia etmek büyük bir yanılgıdır”

İnsanın ve kâinatın mahiyetini ve yaratılışı daha iyi anlamak amacıyla düzenlenen II. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi ile ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Rektör Alma, kâinatta hiçbir şekilde tesadüflere yer olmadığını ifade ederek insan yaratılışını anlamada fizik, kimya ve pozitivist felsefenin yetersiz kalacağını vurguladı. “Kâinattaki her şey belirli bir plan ve programa göre yaratılırken; bir atom dahi tesadüfen hareket edemezken, kâinatın başıboş olduğunu kabul etmek ve canlıların tesadüfen meydana geldiğini iddia etmek büyük bir yanılgıdır” şeklinde konuşan Rektör Alma, düzenlenen kongrenin bilim dünyasında ufuk açacağını belirterek, böylesine önemli çalışmaların daha sık yapılması gerektiğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler: Rektör Alma Bilimin Işığında Yaratılış Kongresine Katıldı
Bu haber toplam 455 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
MİKAİL AYDEMİR VEFAT ETTİ
AYTEN (BAYCAN)ALADAĞ VEFAT ETTİ
DOĞUBAYAZIT'A VEFAT HABERLERİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERİ
DOĞUBAYAZIT'A VEFAT HABERİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
KURUCUMUZ CEVDET BAYCAN'IN AMCASININ OĞLU RECEP BAYCAN VEFAT ETTİ
DOĞUBAYAZIT'A VEFAT HABERLERİ
HACI ŞAKİR TOZBEY YAŞAMA VEDA ETTİ
DOĞUBAYAZIT'A VEFAT HABERLERİ
İBRAHİM ŞİMŞEK VAN’DA VEFAT ETMİŞTİR
HACER İLÇİ VEFAT ETTİ
HACI HASAN MEMIŞ VEFAT ETMİŞTİR
ABDURRAHMAN ÇAKAN'IN KIZI AYSEL ÇAKAN VEFAT ETTİ
NİMET EVREN VEFAT ETTİ
SABAHAT(QAGIL)BAYCAN ÇOKTİN VEFAT ETTİ
MUSTAFA GEREZ YAŞAMA VEDA ETTİ
FEZİLE DÖNDER VEFAT ETTİ
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur